Incasso lakossági folyószámlámon- Vh- tanácskérés

Mammamia79 | 2020.11.01

Tisztelt Vera! Nagy gondba került családom. Férjem ex élettársával bedőlt devizahitelük miatt -11 millió Ft-ra lett beterhelve az OTP Faktoring által. Őt plusszban korábbi közös költség tartozásuk miatt 33%-os munkabérből levonandó incasso terheli. Mi 5 és fél éve vagyunk házasok ( 12 éve dőlt be ex élettársával a devizahitel)- hozzájárulásával munkabére az én nevemre nyitott családi lakossági folyószámlára érkezett. Most azonban engem ért meglepetés: volt albérletünkben keletkezett főbérlőbel vitás jogi procedúra után az 3 havi kaució ellenére közös albérleti díj tartozásunk miatt az én bankszámlámat incassozta be a Vh. Ehhez 3 hónap kellett, a számlát ekkor nyitottam. Tárgyaltam a végrehajtóval, kértem 12havi részletfizetést( 24 havi részletet nem engedtek): ennek havi költsége 100 000.- Kérdésem: részletfizetési VH-val való megállapodás után mikor kerül le az incasso bankszámlámról? Ha biztonságból nyitnék egy kisebb banknál, vagy takarékszövetkezetnél egy újabb bankszámlát- mennyi idő amire a VH " betalálja " az újabb bankszámlát lakossági folyószámlanyitás után: 2-3 hónap alatt kb.? Részletfizetési megállapodás esetén ha lekerült az incasso a régi bankszámlámról,is benézi a rendszerben az újabb bankszámlát, megállapodás esetén is? Férjem javasolta hogy nyissunk bankszámlát Szerbiában, Szabadkán mert ottani Otp-s vagy más számlának termináljait, mivel nem Európai Uniós ország, nem látja a Vh. Férjem gondolkodott már azon devizahitel tartozása miatt ( 11 millió) hogy nevet változtat Anyakönyvi Hivatalban vagy svájci munkahely esetlegesen védettséget adna. Készpénzes kifizetést 158.paragrafusra hivatkozva nem lehet kérni munkáltatótól? Ön szerint mi a megoldás? Ha olyan lakcímet adtam meg a Vh-nak ami kiskorú gyermekem nevén van, én csak haszonélvező vagyok, onnan végső esetben foglalhatnak ingóságokat? Ha nem talál minket otthon, rendőrséggel van joga foglaláshoz felnyittatatni kiskorú gyermek nevén lévő ingatlant? Megtisztelő válaszát előre köszönöm.

Új hozzászólás hozzáadása