végrehajtás, törölt cég

Zsófia | 2014.01.31

Üdvözlöm! Nagyon örülök, hogy megtaláltam az oldalt, remélem tud segíteni. Dióhéjban a történet: 2002-ben lettem egy bt. beltagja, amiből 2005-ben kiléptem, majd 2008-ban felszámolták. Ebben a cégben csak névleg voltam beltag, nem tudtam semmit az ügyeiről, de teljes mértékben megbíztam abban aki rávett. (Most már tudom, hogy nem kellett volna, de sajnos későn). 2005 óta nem is hallottam cégről, el is felejtettem már. Mint kiderült nem kaptam meg a nekem szóló leveleket, mert a régi címemre jött, és az illető nem adta át nekem. Csak a legutóbbit, ami már egy végrehajtói lap volt. (gondolom ezt már nem tudta volna eltitkolni, ha el kezdik vonni a fizetésem). Elmentem a végrehajtóhoz, és befizettem 500 000 Ft-ot, illetve kértem a fennmaradóra mérséklést és halasztást (1 300 000 Ft). Még nem érkezett válasz rá.
Kérdésem az lenne, hogy miután a kezembe került a cég felszámolási végzése, az áll rajta, hogy három hitelező nyújtott be igényt a céggel szemben összesen (most kapaszkodjon meg) 50 millió Ft értékben! Hogy lehetséges ez? Honnan tudhatnám meg, hogy van-e még a céggel vagy velem szemben végrehajtási vagy BÁRMILYEN eljárás? Mivel a leveleket évekig nem kaptam meg, így fogalmam sincs, hogy ki, mennyit, mit követel tőlem. Az illető váltig állítja, hogy ezen az egyen, ami miatt jött a végrehajtói levél, más nincs, de már nem hiszek neki (eddig se kellett volna, nagyon drágán tanultam meg, sajnos). Kérem segítsen, honnan lehetne ezeket megtudni? Mert ha ezt ki is fizetem, hogy aludhatnék nyugodtan, mivel bármikor jöhet ehhez hasonló levél, nagyon aggódom.
Köszönettel és Tisztelettel:
Zsófia

Új hozzászólás hozzáadása