behajtás

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.02.25

Ha az OTP Faktoring, közjegyzőnek kiadta a pénz behajtást 772200ft összegről, faktoring követelhet-e több pénzt?Üzenet:Részletfizetési megállapodást kötöttem a Faktoringgal 2013-ban,melyet fizettem 15000ft-val, de sajnos úgy alault, hogy összejött minden, elcsúsztam a hónapok befizetésével,befizettem 6 hónapot, de a 7.hónaptól, 25200ft -ot kellett volna fizetnem.Segítségüket kértem,megírtam,hogy sajnos férjemnek fizetéséről 33%-ot vonnak,plusz 37.000ft az ÉMÁSz,amit be kell fizetnünk,lakás svájci frankos,minimum 40.000ft havonta,és nem tudom fizetni ezt a magas összeget,nem beszélve 2 kiskorú gyermekem van, és gyeden vagyok itthon.Erre felmondta a szerződést és átadta közjegyzőnek. Karácsony előtt (dec.20.-án)meg is kaptam a levelet a közjegyzőtől,melyet csak az ünnepek miatt, december végén tudtam feladni.Leírtam,hogy milyen helyzetben vagyunk,elpostáztam.február elején,kaptam szintén a közjegyzőtől levelet,melyben jövedelem igazolást,és a behajtani kívánt összeg 1%-át fizzessem be,postai csekken neki,hogy részletfizetési megállapodást,és miként tudom megfizetni azt az összeget.Miután feladtam a berendelt dolgokat, megírván,hogy mit tudok vállalni, erre ma a Faktoring küld egy levelet, hogy megemelkedett az összeg,kamatok, mert nem akarom fizetni, sem részletben, sem egy összegben!(febr.21.-én)Megírtam neki, hogy ők már kiadták a közjegyzőnek, 772200ft-ról,akkor miért akarnak behajtani rajtam 1.140.000ft-ot,és kérdzzék a közjegyzőt,hogymiként áll a dolog.Kérdem én: Hogy is van ez? Kiadja közjegyzőnek behajtásra, közben magasabb összeget követelhet? Gondolom én,hogy ha egyszer már kiadta a faktoring, bizonyos összegről onnantól, már Ő nem emelhet?! vagy nem jól gondolom?!
Remélem érthetően leírtam.
Várom mielőbbi válaszát!
Köszönöm.

Új hozzászólás hozzáadása