MOKK

Brahmaputra | 2014.03.01

Üdvözlöm! Az ügyen elég bonyolult, bár biztosan nem egyedi. Megpróbálom röviden írni, ám, ha mégsem sikerülne, előre is elnézést kérek.
Két ügyem fut a MOKK-nál. Az egyik egy "A" hitel a másik egy hitelkártya tartozás más- más bankoknál. A tartozásom az "A" hitel esetében 152.000 HUF, a hitelkártya esetében 236.000 HUF. Ezek már a bankok által megkamatoztatott összegek elég jócskán. Nem tudom megmondani, hogy mióta halmozódott egyik- másik, de talán ennek a kérdésemmel kapcsolatban nincs is jelentősége.
Én abszolút elismertem a tartozást, mikor megkaptam a MOKK-tól a leveleket tavaly májusban, szinte azonnal reagáltam, részletfizetést kértem, indokaimat megírtam nekik. (egyedülálló vagyok, egy hatéves gyerekkel, és részmunkaidős állással, stb) Az egyik azonnal reagált, kért 5000 HUF részletfizetési kérelem költség megfizetését, illetve adjam elő az okokat (amit már megtettem...) csekket azonnal kifizettem, indokaimat újból megírtam. Jött egy válasz, könyvelték a befizetésem. Mindez tavaly júliusban volt. Január elejéig vártam, de nem reagáltak, nem küldtek semmit. Írtam nekik, hogy akkor most mi van, hiszen én arra várok, hogy milyen döntést hoztak a részletfizetéssel kapcsolatban. Tegnap kaptam egy levelet tőlük, miben értesítenek, hogy elfogadták a kérelmem, 37 * 8000 HUF-t kell fizetnem, a 38. részlet lesz az utolsó, amiben benne lesz minden egyéb költség. Azt hittem, azonnal a mentő visz el, mikor rájöttem, hogy több, mint 300.000 HUF-t akarnak behajtani rajtam! Kérem, magyarázza el nekem, hogy hogyan lehetséges ez? 152.000 HUF volt az első levelükben feltüntetve, és még 10.000 HUF egyéb költség. Én úgy kalkuláltam, hogy kb 170.000 -180.000 HUF lesz a végére minden. Erre kijön nekem 300.000 HUF? Ezt megtehetik? Nem beszélve arról, hogy ha ez az ő kamatjuk, akkor most direkt ráülnek az ügyre? Mi történik, ha nem kezdem el a törlesztést? Bele sem merek gondolni a másik ügyembe, ahol magasabb az alap tartozásom is... ott egy millió forintra számítsak?( és onnan sincs semmi reagálás!!! Oda is írtam újra. Befizettem az 5000 HUF-t, előadtam újra az indokaimat...és semmi) Én nem személyi kölcsönt kértem tőlük, hanem részletfizetést!!! Mikor fixálódik le egy összeg? Érdemes ügyvédhez fordulnom? Köszönöm előre is a válaszát. Nagyon kétségbe vagyok esve. A válásom óta most állhatott volna helyre az életem...
Válaszát várva, BrahmaPutra

Új hozzászólás hozzáadása