Végrehajtásnál probléma lépett fel.

Szi István | 2017.07.20

Tisztelt Veraweb!

Lányom vőlegényének kölcsönadtam egy jelentős összeget, de nem fizette vissza. Ebből per, perek lettek. Az első per az összegről szolt, melyet meg is ítéltek (I.-II.).
Ekkor adós ingyenesen átíratta apjára az ingatlanját.

A második perben (I.-II.) a bíróság a a tulajdonost arra kötelezte, hogy az első perben megítélt összeg erejéig az ingatlanból, követelésem kiegyenlítésének tűrésére kötelezte az adós apját (a jelenlegi tulajdonost). A bíróság megállapította, hogy a szerződés velem szemben hatálytalan, az apját és a vőlegényt arra kötelezte, hogy tűrje az ingatlanból az adósság részéig történő kiegyenlítését a követelésem erejéig.
Az első perben szünetelt a végrehajtás, mert az adósnak nem volt semmije a nevén.
Most a második per (vagyon elvonás) alapján a végrehajtást újra indítottam. A végrehajtó közölte, hogy adós nevén nincs ingatlan, eredménytelen a végrehajtás. Csak az adós nevén lévő vagyontárgyakat lehet végrehajtás alá vonni. Kvázi az ingatlant nem, mert az jelenleg is apja nevén van, hiába vaj jogerős ítéletem. . De azt is „közölték”, hogy valakitől meg kéne kérdezni, hogy jogutódlás megállapítását kéne kérnem (valahogy adós nevére visszakerüljön az ingatlan). Kérdés: Mit tegyek? Milyen eljárást kezdeményezzek? Hogyan tudom elindítani és milyen nyomtatvánnyal? Az eljárás mennyibe kerülhet? Sajnos a pereket mind megnyertem, de a megítélt összeghez nem jutok évek óta. Sajnos a kölcsön és a pereskedés anyagilag (is) „padlóra küldött”. Válaszát előre is nagyon köszönöm, Tisztelettel

Új hozzászólás hozzáadása