KÉRDEZZEN BÁTRAN!

Kérdezzen

Foglaláshelp

2013.01.03 10:00
Ha Ön is kérdezni szeretne, jó helyen jár! Bátran tegye fel kérdéseit, akkor is, ha úgy gondolja, hogy amit kérdezne, az "hülyeség". A Veraweb-en ez a fogalom nem létezik!            

Hol teheti fel kérdését?

2013.01.03 10:01
A "kérdezzen" fülre kattintva, a lap alján tud tőlem tanácsot kérni. Minden kérdésre válaszolok. Kérdését a e-mail-ben is felteheti, a "kérdezzen" fülre kattintva, a KAPCSOLAT űrlap kitöltésével. Adja meg nevét (nem szükséges valódi név megadása), e-mail címét. A tárgy mezőbe kérem adja...

FONTOS! Ha már kérdezett, és újabb kérdést szeretne feltenni:

2013.01.03 10:03
Tisztelt Kérdező! Először is köszönöm szépen, hogy megtisztel bizalmával, és hozzám fordul. Rövid idő alatt sok kérdés érkezett, melyeket legjobb tudásom és tapasztaltom szerint igyekszem/igyekeztem megválaszolni. Kérésem Ön felé, hogy ha már adtam választ a kérdésére, és szeretne még kérdést...

Kérdések/válaszok ARCHÍVUM

2013.02.05 12:31
Kedves Érdeklődő! A régebbi kérdések/válaszok (olvasói kívánságra) archívumba kerülnek. Az áttekinthetőség kedvéért a kérdéseket és az arra adott válaszaimat tárgyuk szerint kategorizálva találja meg.        

Téma: Kérdezzen

törölt cég, végrehajtás

Boglárka | 2014.03.03

Kedves Veraweb!
Köszönöm eddigi válaszait. A végrehajtóval leszámoltunk (mármint kifizettük a tartozást :-) ), jelenleg nincs más ügy a nevünkön. De továbbra is félek, hogy felbukkan a múltból valami tartozás, és azt már biztosan nem tudnánk kifizetni (erre is hitelt vettünk fel). Kérdésem az lenne, hogy a bankszámlánknak (amire jön a jövedelem, illetve van egy kis megtakarítás) közösen vagyunk tulajdonosai a férjemmel. Ekkor is letudják inkasszózni az egészet, ami rajta van, vagy csak a felét (elvégre a fele a férjemé)? Érdemes, ha leválok róla, mint tulajdonos, és csak a férjem marad? Illetve érdemes-e átíratni a lakást teljesen a férjem nevére (most fele-fele vagyunk tulajok)? Csak a jövő biztosítása miatt!!! Más tulajdonunk nincs, tehát max. a fizetésemből tudnák vonni az esetleges tartozást!!
Köszönettel:
Boglárka

Re:törölt cég, végrehajtás

Veraweb | 2014.03.03

Kedves Boglárka!

Mivel több, mint 5 éve megszűnt a cég, és a végrehajtó felé is rendezték a tartozást, már nem követelhetnek Önöktől. A végrehajtótól megkapták a papírokat, mely szerint rendeződött a tartozás? És a végrehajtást kérőtől?

Én úgy gondolom, hogy nem érdemes átírással foglalkozni. Természetesen ezt beszéljék meg egymással a férjével, és hozzanak közös döntést.

Ha esetleg van olyan hitelük, amit később nem fognak tudni fizetni, akkor a közös számlára kerülhet inkasszó (az egészre, nem csak a felére). A végrehajtónak a törvény szerint nem kell néznie, hogy kinek a pénze érkezik rá.

Üdv

-Veraweb-

MOKK

Brahmaputra | 2014.03.01

Üdvözlöm! Az ügyen elég bonyolult, bár biztosan nem egyedi. Megpróbálom röviden írni, ám, ha mégsem sikerülne, előre is elnézést kérek.
Két ügyem fut a MOKK-nál. Az egyik egy "A" hitel a másik egy hitelkártya tartozás más- más bankoknál. A tartozásom az "A" hitel esetében 152.000 HUF, a hitelkártya esetében 236.000 HUF. Ezek már a bankok által megkamatoztatott összegek elég jócskán. Nem tudom megmondani, hogy mióta halmozódott egyik- másik, de talán ennek a kérdésemmel kapcsolatban nincs is jelentősége.
Én abszolút elismertem a tartozást, mikor megkaptam a MOKK-tól a leveleket tavaly májusban, szinte azonnal reagáltam, részletfizetést kértem, indokaimat megírtam nekik. (egyedülálló vagyok, egy hatéves gyerekkel, és részmunkaidős állással, stb) Az egyik azonnal reagált, kért 5000 HUF részletfizetési kérelem költség megfizetését, illetve adjam elő az okokat (amit már megtettem...) csekket azonnal kifizettem, indokaimat újból megírtam. Jött egy válasz, könyvelték a befizetésem. Mindez tavaly júliusban volt. Január elejéig vártam, de nem reagáltak, nem küldtek semmit. Írtam nekik, hogy akkor most mi van, hiszen én arra várok, hogy milyen döntést hoztak a részletfizetéssel kapcsolatban. Tegnap kaptam egy levelet tőlük, miben értesítenek, hogy elfogadták a kérelmem, 37 * 8000 HUF-t kell fizetnem, a 38. részlet lesz az utolsó, amiben benne lesz minden egyéb költség. Azt hittem, azonnal a mentő visz el, mikor rájöttem, hogy több, mint 300.000 HUF-t akarnak behajtani rajtam! Kérem, magyarázza el nekem, hogy hogyan lehetséges ez? 152.000 HUF volt az első levelükben feltüntetve, és még 10.000 HUF egyéb költség. Én úgy kalkuláltam, hogy kb 170.000 -180.000 HUF lesz a végére minden. Erre kijön nekem 300.000 HUF? Ezt megtehetik? Nem beszélve arról, hogy ha ez az ő kamatjuk, akkor most direkt ráülnek az ügyre? Mi történik, ha nem kezdem el a törlesztést? Bele sem merek gondolni a másik ügyembe, ahol magasabb az alap tartozásom is... ott egy millió forintra számítsak?( és onnan sincs semmi reagálás!!! Oda is írtam újra. Befizettem az 5000 HUF-t, előadtam újra az indokaimat...és semmi) Én nem személyi kölcsönt kértem tőlük, hanem részletfizetést!!! Mikor fixálódik le egy összeg? Érdemes ügyvédhez fordulnom? Köszönöm előre is a válaszát. Nagyon kétségbe vagyok esve. A válásom óta most állhatott volna helyre az életem...
Válaszát várva, BrahmaPutra

Re:MOKK

Veraweb | 2014.03.02

Kedves Brahmaputra!

Sajnos, ha egy követelés végrehajtásra kerül, akkor a tartozás összege bizony igencsak megemelkedik, hiszen rákerülnek a végrehajtó költségei, díja, valamint a tőke és késedelmi kamat összegéhez a végrehajtást kérő jogi költségei is hozzáadódnak (fizetési meghagyás illetéke, végrehajtási illeték, végrehajtási költség előleg). Ezen plusz összegektől akár a duplájára is emelkedhet a követelés.

Sajnos Ön elkövette azt a hibát, hogy hónapokig várt, és nem jelentkezett, miután értesítették, hogy könyvelték a befizetését. A hitelintézetnek nem kötelessége erre figyelni, hiszen az Ön felelőssége, hogy mit tesz.

Ha nem kezdi meg a törlesztést, a tartozása egyre magasabb lesz, majd ingó-ingatlan foglalás, munkabérletiltás, inkasszó, végül árverés lesz.

Én úgy gondolom a leírtak alapján, hogy nem érdemes ügyvédhez fordulnia. Elnézést az őszinteségemért, de egészen biztosan elvesztené a pert.

A másik esetben azt tanácsolom, mielőbb vegye fel a kapcsolatot a végrehajtást kérővel, és velük is próbáljon megegyezni. A végrehajtási eljárás bármely szakaszában van lehetőség megállapodásra.

Sajnálom, hogy nem tudtam kedvezőbb választ írni Önnek.
Ha segíthetek még valamiben, keressen bátran.

Üdvözlettel:

-Veraweb-



Re:Re:MOKK

Brahmaputra | 2014.03.02

Köszönöm válaszát és az őszinteségét is. Talán annyi szóljon mentségemre (saját magam felé), hogy soha nem voltam hasonló helyzetben, -ez is az ex házasságomnak köszönhető- és soha nem gondoltam volna, hogy ilyet megtehetnek. Tudja az zavar az egészben, hogy én mindvégig arra vártam, hogy értesítést kapjak arról, hogy megkapom-e a részletfizetést vagy sem. Tavaly július végétől egészen januárig nem jelentkeztek, és ekkor is csak az én levelemre. Ha nem írok nekik januárban, akkor mai napig nem kapok tőlük semmiféle értesítést, hogy meghozták-e a döntést a részletfizetési kérelmemmel kapcsolatban. :( Na, ez az ami elkeserít. Ha zaklatom őket, félő, hogy emiatt utasítanak el ( a részletfizetéstől), ha nem , akkor meg kemény tízezrekbe kerül nekem. Összeszorult gyomorral várom a másik ügyemet. Viszont akkor megkérdezem, hogy ha ott a volt férjem is fel van tüntetve, mint adóstárs, akkor őt mennyire vehetik bele az ügybe?
Köszönöm válaszait, segítőkészségét, válaszát várom: B.P.

Re:Re:Re:MOKK

Veraweb | 2014.03.03

Kedves Brahmaputra!

Sajnos sokszor előfordul, hogy az ember önhibáján kívül is ilyen helyzetbe kerül. A legfontosabb dolog, hogy ne dugjuk homokba a fejünket (ezt általánosságban értem, nem az Ön esetére gondolok), hanem mindenképpen jelezzük a fizetési hajlandóságot.

A hitelintézeteknek nincs arra kapacitásuk, hogy minden egyes szerződést külön figyeljenek, hiszen több száz végrehajtási ügy van folyamatban egy-egy banknál. Minden ügyletet egyesével figyelni fizikai képtelenség lenne.
Ha látják, hogy egy adós együttműködő, odafigyel, és mindig jelzi, hogy ha netán adott hónapban később tud, vagy nem tud fizetni, mikor-milyen ígéretet tett, és hogy eleget tett-e az ígéretének, ez bármely kérelem elbírálásánál pozitívan hat.

A végére tartogattam a kedvezőbb választ:
amennyiben a volt férje adóstárs, akkor bizony ő is felel a közösen felvett hitelért. Érdeklődjön a végrehajtást kérőnél, hogy ellene is megindították-e a végrehajtási eljárást.

Üdv
-Veraweb-



Tartozás öröklés2

József | 2014.02.28

Köszönöm a gyors választ!Még annyi lenne a kérdésem,hogy van lehetőség lemondani halálom előtt is?Van egy kiskorú gyermekem is,akár most is megoldható lenne ügyvéd jelenlétében?

Re:Tartozás öröklés2

Veraweb | 2014.02.28

Kedves József!

Elhalálozás előtt nincs lehetőség lemondani az "örökségről", hiszen addig nincs is örökség.

Üdv
-Veraweb-

Tartozás öröklés

József | 2014.02.27

Üdvözlöm!
Van több millió forint hiteltartozásom.56 évesen biztos vagyok benne,hogy idő előtt nem tudom teljesíteni a kifizetést.Van két gyermekem.A nevemen nincs semmi.A kérdésem az lenne,hogy megöröklik a gyerekek a tartozásomat halálom után?Lemondhatnak róla?A hagyatéki tárgyaláson felvilágosítják őket a jogaikról?

Re:Tartozás öröklés

Veraweb | 2014.02.27

Kedves József!

Igen, van lehetőség az örökség visszautasítására. Érdemes tudni, hogy ebben az esetben mindenről le kell mondania az örökösnek. Tehát olyan lehetőség nincs, hogy ezt kérem, azt meg nem kérem.

Azt, hogy a hagyatéki tárgyaláson kapnak-e erről felvilágosítást, azt nem tudom sajnos megmondani.

Ha érdekli, hogy néz ki egy lemondó nyilatkozat, megtalálja a hasznos fülre kattintva, az iratminták menüpont alatt.

Üdv
-Veraweb-

<< 45 | 46 | 47 | 48 | 49 >>

Új hozzászólás hozzáadása

Kapcsolat