KÉRDEZZEN BÁTRAN!

Kérdezzen

Foglaláshelp

2013.01.03 10:00
Ha Ön is kérdezni szeretne, jó helyen jár! Bátran tegye fel kérdéseit, akkor is, ha úgy gondolja, hogy amit kérdezne, az "hülyeség". A Veraweb-en ez a fogalom nem létezik!            

Hol teheti fel kérdését?

2013.01.03 10:01
A "kérdezzen" fülre kattintva, a lap alján tud tőlem tanácsot kérni. Minden kérdésre válaszolok. Kérdését a e-mail-ben is felteheti, a "kérdezzen" fülre kattintva, a KAPCSOLAT űrlap kitöltésével. Adja meg nevét (nem szükséges valódi név megadása), e-mail címét. A tárgy mezőbe kérem adja...

FONTOS! Ha már kérdezett, és újabb kérdést szeretne feltenni:

2013.01.03 10:03
Tisztelt Kérdező! Először is köszönöm szépen, hogy megtisztel bizalmával, és hozzám fordul. Rövid idő alatt sok kérdés érkezett, melyeket legjobb tudásom és tapasztaltom szerint igyekszem/igyekeztem megválaszolni. Kérésem Ön felé, hogy ha már adtam választ a kérdésére, és szeretne még kérdést...

Kérdések/válaszok ARCHÍVUM

2013.02.05 12:31
Kedves Érdeklődő! A régebbi kérdések/válaszok (olvasói kívánságra) archívumba kerülnek. Az áttekinthetőség kedvéért a kérdéseket és az arra adott válaszaimat tárgyuk szerint kategorizálva találja meg.        

Téma: Kérdezzen

Re:részletfizetés

Veraweb | 2014.10.07

Kedves Ágnes!

A törvény alapján a végrehajtási eljárások szüneteltetését lehet kérni.
Mivel az Ön tartozása az említett faktorháznál van, ezért erre a törvényre nem hivatkozhat.

Tisztelettel:
-Veraweb-

árverés

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.10.06

Kitűzték az ingatlanomra az árverést, eközben az OTP Faktoringgal megállapodtam részletfizetéssel, de még végrehajtási jog van bejegyezve a fundamentának, és a díjbeszedő faktorháznak.A díjbeszedő faktorházzal is megállapodtam, de a Fundamenta nem akar engedélyezni részletfizetést.Kérhetem-e, az ingatlan árverésének felfüggesztését?Valamint a másik kérdésem az ingatlanon jelzálog hitel van, elidegenítés, és terhelési tilalommal bejegyezve, aminek az összege 2.5 millió forint.Az ingatlan ára 2 millió forintra van kikiáltva, és még emellett van a fundamenta, a díjbeszedő ház, és az OTP Faktoring.Ebben az esetben, hogy lehet eladni 2 millió forintér tehermentesen?
Köszönöm!

Re:árverés

Veraweb | 2014.10.06

Tisztelt Kérdező!

Amennyiben a Fundamenta-val nem tud megegyezni, akkor sajnos nincs lehetőség az árverés felfüggesztésére.

Az a tény, hogy jelzáloggal terhelt az ingatlan, nem azt jelenti, hogy nem árverezhető.
A végrehajtási eljárásba csatlakozni fog a jelzálogbank is.

Tisztelettel:

-Veraweb-

inkasszó

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.10.06

Az lenne a kérdésem hogy már 50%-ban tiltva van a fizetésem,és inkasszóval fenyegetett meg egy magánszemély akivel nem tudok megegyezni.Azt tudom hogy csak végrehajtó tehet inkasszót a bankszámlára! Van egy 22-éves és egy 15 éves gyermekem is,ha valamelyiknek nyitok bankszámlát a saját nevére akkor inkasszózhatják e? És melyik korú gyermekem nevére nyissam a számlát ebben az esetben!? A saját fizetésem szeretném ráutaltatni! Nem kibujni akarok a tartozás alol hanem a megélhetést szeretném biztositani. Köszönöm előre is a válaszát tisztelettel!

Re:inkasszó

Veraweb | 2014.10.06

Kedves Kérdező!

Inkasszót valóban csak végrehajtó tehet a számlájára. Ha Ön magánszemélynek tartozik, akkor az illető kérhet Ön ellen végrehajtást.

Ha (nagykorú) gyermeke nyit számlát egy pénzintézetnél, akkor az nem inkasszálható (akkor sem, ha az Ön fizetése erre kerül utalásra). Viszont így akár ingó-és ingatlan vagyon árverezésre kerülhet sor.

Tisztelettel:
-Veraweb-

vegrehajtas Angliaban

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.10.06

Udvozlet!

Vegrehajtasi eljarast szeretnek ervenyesittetni Angliaban. A magyar vegrehajto tudja az adosom angliai cimet, ba lehet, hogy mar onnan elkoltozott. Milyen lehetoseg van az angliai vegrehajtasra magyar vegrehajthato okirat alapjan ill. ugy, hogy vegrehajtas van az ados ellen otthon? Hogyan lehetne a vh. eljaras soran megtudni az ados angol bankszamlajat?

Re:vegrehajtas Angliaban

Veraweb | 2014.10.06

Kedves Kérdező!

A Magyarországon 2010. június elsejétől közjegyzői hatáskörbe tartozó eljárás célja a határokon átnyúló, nem vitatott, lejárt pénzkövetelések egyszerű, gyors, költséghatékony érvényesítése. Az eljárás Dánia kivételével az Európai Unió tagállamainak területén alkalmazható, csak polgári és kereskedelmi ügyekben (öröklési, házassági vagyonjogi követeléseknél például nem).

Egységes eljárás alapján és egységesített formanyomtatványok használatával behajtható a nem vitatott polgári és kereskedelmi ügyekkel kapcsolatos követelés.

Az európai fizetési meghagyás végrehajtását a bíróságok rendelik el, kivéve Magyarországon, ahol ez az eljárás (polgári jogi) közjegyzői hatáskörbe tartozik.
Az eljárás során,miután a jogosult benyújtja az európai fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelmét, az eljárás automatikusan zajlik. A jogosultnak további teendője nincs.
Miután a jogosult benyújtotta a szükséges iratokat, a bíróság megvizsgálja a kérelmet, és amennyiben a formanyomtatványt helyesen töltötték ki, 30 napon belül kibocsátja az európai fizetési meghagyást.

Ezt követően a meghagyást a bíróságnak kézbesítenie kell a kötelezett részére. A kötelezett vagy megfizeti a követelés összegét, vagy pedig vitatja azt. 30 nap áll rendelkezésére az európai fizetési meghagyásra vonatkozó ellentmondás benyújtására. Amennyiben erre sor kerül, az ügyet a nemzeti jog szerint illetékes polgári jogi bíróságokhoz kell áttenni.
Ha a kötelezett nem nyújt be ellentmondást, az európai fizetési meghagyás automatikusan végrehajthatóvá válik. Az európai fizetési meghagyás másolatát és szükség esetén annak fordítását meg kell küldeni azon tagállam végrehajtó hatóságainak, amelyben a meghagyást végre kell hajtani. Az európai fizetési meghagyást a végrehajtás szerinti tagállam nemzeti szabályaival és eljárásaival összhangban kell végrehajtani.

Tisztelettel:

-Veraweb-

Végrehajtható kezesen az adósság?

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.10.06

Válófélben lévő testvérem kezességet vállalt az akkor még nem dolgozó feleségének egy gépkocsira.
Kétéve az asszonyka bejelentette, hogy utálja férjét, válni akar. Addig bátyám fizette a hitet. De ezek után már úgy gondolta talán fizesse aki menni akar.
És egyszer csak jelentkezett a bank, hogy a részleteket nem fizetik. Ellett mondva az adóssal válófélben vannak, keressék adóst.
A leleményes adós felajánlotta kezes tudta nélkül a banknak árverésre az autót. Amit állítólag!!!!!!!!! VAKLICITEN adós testvére megvett fillérekért attól a banktól ahol adós testvérének a felesége dolgozik. A sógornő ezzel az autóval jár mai napig.
A fennmaradt tartozást persze nem fizeti adós, mondván fizesse a kezes. Kezes fizetéséből vonják a közös tartozásokat. NAV, lakáshitel, és egy közös gyermekük után a gyerektartást.
Adós rendelkezik (mert időközben elkezdett dolgozni) jövedelemmel, ingatlannal, ingóságokkal és busás számlával, vagy számlákkal amit a házasság ideje alatt amíg nem dolgozott sikeresen elhelyezett a testvérem tudta nélkül. Mire ráeszmélt mi történik huss volt pénz nincs pénz. Az adósságokat azóta is csak Ő fizeti. Válás még nincs kimondva. Másodfokon még csak a gyerekelhelyezés van.
A bank folyamatosan a bátyámat keresi mert nem érik el adóst.
Ebben az esetben végrehajtható a kezesen a tartozás?? Mert adós nem veszi fel a telefont???????
Válasz előre köszönve.

Re:Végrehajtható kezesen az adósság?

Veraweb | 2014.10.06

Kedves Kérdező!

Sajnos nincsenek jó híreim az Ön számára.
Mivel a testvére kezességet vállalt, ezért jogosan követel tőle a bank.
Új törvény szerint minden negatív történésről köteles a pénzintézet levélben értesíteni a kezest, a tartozás összegével együtt (itt szó szerint idézem a törvényt):

2014.03.15-i új Ptk:

122. A szerződés felmondására vonatkozó rendelkezések

283. § (1) A fogyasztóval kötött kölcsönszerződés vagy pénzügyi lízingszerződés felmondását megelőzően a pénzügyi intézmény a fogyasztónak, valamint a szerződésben kezesként részt vevő személynek, továbbá - ha a zálogfedezetet nem a hitelfelvevő nyújtja - a zálogkötelezettnek küldött írásbeli fizetési felszólításban felhívja a fogyasztó, valamint a kezes, illetve a zálogkötelezett figyelmét a teljes fennálló és a lejárt tartozás összegére, a fizetendő kamat és késedelmi kamat mértékére, valamint a nemfizetés esetén növekvő kamatteherre és a tartozás rendezésének elmaradása esetén a várható jogkövetkezményekre.

(2) A fogyasztóval kötött kölcsönszerződés vagy pénzügyi lízingszerződés felmondását a pénzügyi intézmény a fogyasztónak és a kezesnek megküldi. A felmondás megküldésének igazolása a pénzügyi intézményt terheli."


Érdemes lenne egyeztetni egy jogásszal, mert ha a banknak az adós visszaadta az autót, és valóban az ott dolgozó adós testvére vásárolt meg, akkor véleményem szerint ez úgynevezett összeférhetetlenség, és a pénzintézet felelősségre vonható.

A kezes minden képen jelezze a bank felé, ha tud az adós hollétéről, elérhetőségéről.

Ha lesz vagyonmegosztás, ott is érdemes majd az autóra, és a többi tartozásra is kitérni.

Tisztelettel:

-Veraweb-

áruhitel / letiltás

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.10.06

Tisztelt Veraweb!

A segítségét szeretném kérni!

A történet röviden,anyukám a nevére vett a T mobilnál hitelre telefont,többet is. Nekem és saját magának is!

Én fizettem rendesen a hitelt,és a kártyát is,de én külföldre költöztem.
Anyukámnak anyagi problémái voltak,és nem adta fel a számlákat,így elég nagy telefonszámla,és sim kártya kötbér jött össze.4-500 ezer forint.
A kérdésem a következő,mivel én külföldön élek,az én nevem nem szerepel sehol,és anyukám elég beteg,és van néhány rossz indulatú testvérem is.Akik évekig anyánk felé sem néztek,csak most,és a legnagyobb bajuk az adósság.

Én hiába mondom nekik,hogy anyánk nem adta fel a számlákat,engem okolnak! Nekem pedig nincs ennyi pénzem hogy kifizssem.

Testvérem azzal fenyeget hogy börtönbe jutatt,és interpolal haza vitet,erre van lehetősége?

Nem az én nevemen van a telefon tartozás.Mit tudnak velem tenni?

Váaszát köszönöm!

Tisztelettel:

<< 33 | 34 | 35 | 36 | 37 >>

Új hozzászólás hozzáadása

Kapcsolat