KÉRDEZZEN BÁTRAN!

Kérdezzen

Foglaláshelp

2013.01.03 10:00
Ha Ön is kérdezni szeretne, jó helyen jár! Bátran tegye fel kérdéseit, akkor is, ha úgy gondolja, hogy amit kérdezne, az "hülyeség". A Veraweb-en ez a fogalom nem létezik!            

Hol teheti fel kérdését?

2013.01.03 10:01
A "kérdezzen" fülre kattintva, a lap alján tud tőlem tanácsot kérni. Minden kérdésre válaszolok. Kérdését a e-mail-ben is felteheti, a "kérdezzen" fülre kattintva, a KAPCSOLAT űrlap kitöltésével. Adja meg nevét (nem szükséges valódi név megadása), e-mail címét. A tárgy mezőbe kérem adja...

FONTOS! Ha már kérdezett, és újabb kérdést szeretne feltenni:

2013.01.03 10:03
Tisztelt Kérdező! Először is köszönöm szépen, hogy megtisztel bizalmával, és hozzám fordul. Rövid idő alatt sok kérdés érkezett, melyeket legjobb tudásom és tapasztaltom szerint igyekszem/igyekeztem megválaszolni. Kérésem Ön felé, hogy ha már adtam választ a kérdésére, és szeretne még kérdést...

Kérdések/válaszok ARCHÍVUM

2013.02.05 12:31
Kedves Érdeklődő! A régebbi kérdések/válaszok (olvasói kívánságra) archívumba kerülnek. Az áttekinthetőség kedvéért a kérdéseket és az arra adott válaszaimat tárgyuk szerint kategorizálva találja meg.        

Téma: Kérdezzen

Re:letiltás

Veraweb | 2014.05.26

Kedves Kérdező!

Sajnos csak akkor fogja a bank kérni a munkabérletiltás megszüntetését, ha kiegyenlítésre került a teljes követelés, vagy ha sikerül részletfizetésben megállapodniuk.

Érdemes tudnia, hogy árverésen kívül, árverés hatályával is értékesíthető az ingatlan. Ez azt jelenti, hogy ha Ön talál vevőt az ingatlanra akivel megegyeznek a vételárban, és jelzi a végrehajtónak, akkor a végrehajtó köteles így értékesíteni azt. Ezzel elkerülhető, hogy a becsérték 70%-ért (esetenként 50%) kerüljön árverésre. Erről a Veraweb-en bővebben olvashat "Kerülje el az árverést" fülre kattintva.

Tisztelettel:

-Veraweb-

végrehajtás

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.05.26

Ha kronológiailag nem jogos a végrehajtás (még nem tartoztam a végrehajtott összeggel, ennek ellenére végrehajtásba tették), illetve hiteles házra jegyezték be akkor az szándékos károkozásnak minősül-e és hol tehetek panaszt?
Az átvétel sem volt megoldott, mert postai kézbesítéssel küldték csak el a vh-ról az értesítést.
A bíróág csak ködösít, most pedig 2év után visszaadta a végrehajtónak az ügyet.Megoldás sehol.
Köszönöm a választ

Re:végrehajtás

Veraweb | 2014.05.26

Kedves Kérdező!

Ahhoz, hogy tanácsot tudjak adni, több információra van szükségem. Kérem, bővebben írja le, hogy pontosan mi történt.

Üdvözlettel:

-Veraweb-

Re:Re:végrehajtás

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.05.26

Köszönöm a gyors reagálást a kérdésre. Ez munkahelyi cím, így csak ma láttam.

Bővebben: A volt férjemnek tartozom, amit el is ismertem. Havi 10eFt, törlesztést kértem, de nem fogadta el. Havi 20-at ítéltek meg részére. Míg variáltak, hogy 10 vagy 20, addig én elkezdtem a törlesztést az általam vállalt 10 eFt-al 06. hótól, ahogy tudtam. Az ő általuk kért és megítélt 20 eFt 09-hóban emelkedett jogerőre. Decemberben pedig 100eFt-ra beadták az ügyvédjével a végrehajtást és a dátumot a májusi tárgyalástól vették alapul, ahol még semmilyen döntés nem született.

Végrehajtást tetettek az autómra a házamra a fizetésemre, ahonnan 3 hónapig a fél fizetésem levonták. Így nem tudtam a ház törlesztést fizetni, a bank felmondta a szerződést.
>
>Megoldás nem létezett, mert voltam a bíróságon személyesen, írtam a végrehajtónak, a bírónak, de csak egy megoldás van, a fizetés. Semmi kézzelfogható megoldási javaslatuk nem volt.

A volt férjem tudta hogy hiteles a ház, az autó, ennek ellenére rátették a végrehajtást. Ráadásul az ingatlanról nem is küldtek értesítést csak a kocsiról a végrehajtótól. A végrehajtó is csak a kocsiról érdeklődött, hogy hiteles-e? A ház nem nagyon érdekelte.

Lényeg, hogy ha már megítélték csak fizetni tudok, más megoldás nincs. Hát elég sajnálatos, hogy nincs semmi megoldás.

Írtam, hogy aránytalan a tartozással az általuk elindított gépezet, de nem törődtek vele. Pedig ez szerintem szándékos károkozás ebben a formában.

Vicces az hogy nem bujkálok a fizetés elől, mégis az ügyvédje megjegyezte úgysem fog fizetni. Mármint én nem fogok fizetni. Fúj!
Etikátlan dolog volt.

Talán így érthetőbb lett.

Szép napot

Re:Re:Re:végrehajtás

Veraweb | 2014.05.26

Kedves Kérdező!

Sajnos nincsenek jó híreim az Ön számára.

Attól, hogy a házon hitel van, a törvény szerint lefoglalható és árverezhető, tehát nem minősül szándékos károkozásnak. Valószínűnek tartom, hogy a pénzintézet is be fog kapcsolódni a végrehajtási eljárásba.

A követelés összege, ha végrehajtóhoz kerül bizony igencsak megemelkedik. Egyrészt a késedelmi kamatok miatt, másrészt rákerül a fizetési meghagyás illetéke, a végrehajtási illeték, a végrehajtási költség, a behajtási jutalék....stb.

Kérjen egy elszámolást, hogy mikor, milyen összeg került megfizetésre (mind a munkáltató, mind Ön által), így látni fogja, mi az az összeg, amit még ki kell fizetnie.

Elvileg az ingatlan nem árverezhető, ha a követelés a munkabérből belátható idő alatt megtérül.
Ha továbbra is a fizetéséből tiltanak havonta, akkor a végrehajtónak szüneteltetnie kell az eljárást.

Üdvözlettel:

-Veraweb-

behajtás

ausztria | 2014.05.19

Kedves Veraweb. Magyarországon van diákhitelem, és parkolási bírságom. Felvettem velük a kapcsolatot, de olyan feltételekkel lehet visszafizetni, amit nem tudok teljesíteni. Erre azt mondták, hogy vagy ennyit vagy pereskedés lesz. Se számlám, se TB-m, se nem adózom. Ausztriában tanultam, nem rég kezdtem el dolgozni. Hogyan tudják rajtam behajtani a tartozásaimat? Egyszer csak a fizetésemből le lesz vonva valamennyi összeg?
Miből tudnak Ausztriában behajtani? Hogyan zajlik a behajtás folyamata? Ha a jövedelemből vonnak le pénzt, hány százalákát vonhajták le?

válaszát előre is köszönöm

Re:behajtás

Veraweb | 2014.05.20

Kedves ausztria!

Magyarországon első körben munkabérletiltás (33 %, illetve több tartozás esetén 50% is lehet), majd ingó-ingatlan vagyon foglalás, árverés.

A követelés külföldön is behajtható, létezik Európai fizetési meghagyás. Az eljárás Dánia kivételével az Európai Unió tagállamainak területén alkalmazható, csak polgári és kereskedelmi ügyekben (öröklési, házassági vagyonjogi követeléseknél például nem).

Miután a jogosult benyújtotta a szükséges iratokat, a bíróság megvizsgálja a kérelmet, és amennyiben a formanyomtatványt helyesen töltötték ki, 30 napon belül kibocsátja az európai fizetési meghagyást.
Ezt követően a meghagyást a bíróságnak kézbesítenie kell a kötelezett részére. A kötelezett vagy megfizeti a követelés összegét, vagy pedig vitatja azt. 30 nap áll rendelkezésére az európai fizetési meghagyásra vonatkozó ellentmondás benyújtására. Amennyiben erre sor kerül, az ügyet a nemzeti jog szerint illetékes polgári jogi bíróságokhoz kell áttenni.
Ha a kötelezett nem nyújt be ellentmondást, az európai fizetési meghagyás automatikusan végrehajthatóvá válik. Az európai fizetési meghagyás másolatát és szükség esetén annak fordítását meg kell küldeni azon tagállam végrehajtó hatóságainak, amelyben a meghagyást végre kell hajtani. Az európai fizetési meghagyást a végrehajtás szerinti tagállam nemzeti szabályaival és eljárásaival összhangban kell végrehajtani.

Üdvözlettel:
-Veraweb-

Bírósági végrehajtás miatti letiltás fizetése

Kurucz Mária | 2014.05.16

Tisztelt Cím!
2008.márciusa óta törlesztem rendesen havonta az autóhitel végrehajtását, 6 év alatt sem a CIB banktól sem a Végrehajtótól semmilyen egyenközlést nem kaptam kérelmeim ellenére.A végrehajtó a bankra, a bank meg a végrehajtóra hivatkozik.Tavaly panaszt tettem a PASZF-nél amire 4 oldal paragrafusos választ kaptam, de érdemit nem.Szeretnék élni a végrehajtási kifogással de nincs erre 15.000.-Ft-om. Azóta már a lakásom is elveszett.Hogyan és hol tudok mentességet kérni az illetékre. Köszönettel: Mária

Re:Bírósági végrehajtás miatti letiltás fizetése

Veraweb | 2014.05.19

Kedves Mária!

Végrehajtási kifogást az illetékes bíróságnál is be lehet nyújtani, egyben lehet kérni a mentességet is.

A hasznos fülre kattintva, az iratminták között talál egy "Végrehajtási kifogás" mintát, amiből ki tud indulni, ha szükséges.
Tanácsolom, előtte telefonon érdeklődjön a bíróságon, hogy pontosan mit és hogyan kérnek.

Tisztelettel:

-Veraweb-

végrehajtás hitelkártya-tartozás ügyben

e-mail-ben érkezett kérdés | 2014.05.09

Tisztelt Veraweb!
Hitelkártyám tartozásait nem tudtam fizetni.
A bírósági végrehajtó postázott részemre egy végrehajtási lapot, melyet 8 nappal ezelőtt átvettem.
Ebben a fizetendő összegeken (kb. 600 eFt) felül feltüntették (8.pont), egy 41,4 %-os kamatlábat, 2013.06.30.-tól kezdődően, mint a fizetési meghagyás végrehajtandó része. (Ebből az következik, hogy adósságom közel felével emelkedne évente.)
2004-ben kitöltöttem egy hitelkártya jelentkezési/igénylési lapot a bank felé, amelyet jóváhagytak, kiküldték a hitelkártyát, csatolták az Általános Szerződési Feltételek leírását, díj-, és kamattáblázatot. (Tehát külön kölcsönszerződésem nincs)
Elkezdtem használni a kártyát. Akkoriban sokáig nem okozott gondot a törlesztés, de jól fizető munkámat elveszítettem 2010-ben. A Bank egy behajtó céget bízott meg, amely kéri a végrehajtást.
Nincs olyan értékű ingóságom, amely megközelítőleg is fedezné az adósságot.
Jelenleg próbaidős munkaszerződésem van, amely havi nettó kb. 66 eFt-ról szól. Munkabér letiltásával nem rendezhető az adósság (belátható időn belül), talán csak a kamatot fedezné, miközben nyomorba döntene.
Van egy –másik bank által- jelzáloggal terhelt ingatlanunk, feleségemmel közösen.
Még csak telefonon érdeklődtem, a bírósági végrehajtó irodától. Kifogásoltam a kamatláb mértékét! Azt a választ kaptam, hogy 15 eFt illeték mellett benyújthatok beadványt, amelyben kifogásolom a kamatlábat, ezt a kölcsönszerződés alapján állapították meg.
Kérdéseim:
Mit tudna tanácsolni erre a helyzetre?
Jogszerű-e, hogy a hitelkártyáknál szokásos magas THM-nek megfelelő kamatlábat állapítanak meg a behajtási időszakra is? Érdemes áldoznom 15 eFt-ot, ennek vitatására?
Mire számíthatok?
Tisztelettel:

<< 38 | 39 | 40 | 41 | 42 >>

Új hozzászólás hozzáadása

Kapcsolat